Zwężenia ulic na Ursynowie!

 

Dzięki naszym staraniom udało się doprowadzić do decyzji o poprawie bezpieczeństwa ul. Bartóka bez konieczności zwężania ulicy!

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie!

W ostatnim czasie na Ursynowie, zapanowała "moda" na zwężanie ulic. W dużej części sprowadza się ono do likwidacji pasów drogowych i budowy w ich miejsce pasów rowerowych. Uważamy, że należy budować drogi rowerowe (tj. część drogi przeznaczona do ruchu rowerów, oznaczona odpowiednimi znakami drogowymi oraz oddzielona od innych dróg lub jezdni tej samej drogi konstrukcyjnie lub za pomocą urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego) a nie pasy rowerowe ( tj. część jezdni przeznaczoną do ruchu rowerów w jednym kierunku, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowym).

15 grudnia 2016 roku, zorganizowaliśmy spotkanie z mieszkańcami, poświęcone tej sprawie oraz uruchomiliśmy petycję internetową, w której apelowaliśmy o wstrzymanie irracjonalnych inwestycji drogowych na Ursynowie. Dzięki licznemu zaangażowaniu mieszkańców, Urząd Dzielnicy podjął decyzję o niemalowaniu pasów rowerowych i budowie dróg rowerowych.

Poniżej zamieszczamy nagranie ze spotkania 15 grudnia:

 

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.