WYMIANA ŚLISKICH LISTW W METRZE

Kto z Was poślizgnął się na śliskich listwach dla niewidomych w Metrze Warszawskim, ten wie jak poważny to problem. Listwy wykonane są z gładkiego aluminium, które podczas opadów śniegu lub deszczu staje się niezwykle śliskie. Tylko do listopada tego roku zgłoszono ponad 50 wypadków na listwach w metrze.
 
Dlatego zabiegamy o wymianę śliskich listew w metrze na antypoślizgowe. Doprowadziliśmy do wymiany części listew na stacjach Kabaty i Imielin, teraz czas na resztę. Wystosowaliśmy w tej sprawie petycję, którą podpisało ponad 600 osób, składaliśmy interpelacje i wielokrotnie naciskaliśmy na ZTM i władze Metra Warszawskiego, wnioskując o ich wymianę. Co więcej, nasze działania zaaprobowały 2 organizacje osób niewidomych i niedowidzących.
 
Chcemy podniesienia bezpieczeństwa w metrze i wymiany śliskich listew. Petycję można podpisać na stronie:
 

www.listwywmetrze.pl

 

 

 

 

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.