#TunelzFiltrem

 

Na Ursynowie trwa budowa liczącego ponad 2 km tunel Południowej Obwodnicy Warszawy. Wg badań ruchu, dziennie ma nim jeździć nawet 100 tys. aut. To znacznie więcej niż obecnie przemieszcza się ul. Puławską. Budowla ma być wyposażona w dwie 15 m wyrzutnie spalin. Kłopot w tym, że inwestor nie zaplanował na nich montażu specjalnych filtrów oczyszczających powietrze z tunelu, co jest niebywałym skandalem.


Projekt Ursynów konsekwentnie walczy o montaż filtrów na wyrzutniach spalin.

  • Zebraliśmy 5000 podpisów pod petycją do Wojewody, RDOŚ i GDDKiA z wnioskiem o montaż filtrów
  • Organizowaliśmy happeningi i protest pod siedzibą Wojewody oraz nagłośniliśmy sprawę w mediach
  • Spotykaliśmy się z Wojewodą Zdzisławem Sipierą i przedstawicielami inwestora i wykonawcy
  • Przygotowaliśmy protest mieszkańców Ursynowa, podczas którego 850 mieszkańców podpisało się pod „Paktem na rzecz filtrów POW”
  • Zbieramy podpisy pod apelem do Pełnomocnika Rządu ds. Programu Czyste Powietrze.

 

Dzięki naszym działaniom 29 czerwca 2018 roku Ministerstwo Infrastruktury wydało oświadczenie, w którym deklaruje, że filtry zostaną zamontowane. To połowa sukcesu. Teraz walczymy o to, aby został podany termin ich montażu, ponieważ chcemy aby były one zainstalowane od początku funkcjonowania tunelu POW.

 

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.