Urząd Skarbowy Warszawa-Ursynów

 

Budynek Urzędu Skarbowego dla naszej dzielnicy znajduje się... na Mokotowie. No właśnie, trzecia co do wielkości dzielnica Warszawy, jaką jest Ursynów ma swój Urząd Skarbowy na terenie sąsiedniej dzielnicy. Mimo że od jakiegoś czasu większość spraw związanych z podatkami możemy załatwić przez internet, to jednak raz na jakiś czas musimy udać się do Urzędu Skarbowego osobiście, dotyczy to zwłaszcza przedsiębiorców (których na Ursynowie jest około 30 tys.). Wtedy trzeba jechać z Ursynowa na Mokotów - niby niedaleko, przecież to sąsiednia dzielnica, jednakże nasz urząd znajduje się przy ul. Wynalazek 3, czyli na Służewcu Biznesowym. To zaledwie kilka kilometrów, jednak dojazd tam jest znacznie utrudniony, bowiem ta część Warszawy jest jedną z najbardziej zakorkowanych, więc podróż samochodem zajmuje często nawet godzinę, a dodatkowym problemym jest znalezienie miejsc parkingowych. Można dojechać komunikacją miejską (jedynie autobusem), często z koniecznością przesiadki.

Jako Projekt Ursynów uważamy, że administracja powinna być bardziej przyjazna, a urząd zlokalizowany jak najbliżej korzystających z niego obywateli. Stą nasz postulat dotyczący przeniesienia lokalizacji Urzędu Skarbowego Warszawa-Ursynów na obszar dzielnicy, do obsługi której został powołany. Warto podkreślić, że taka decyzja wymagałaby jedynie fizycznej zmiany lokalizacji urzędu, a nie modyfikacji jego właściwości miejscowej.

 

Zachęcamy do podpisania petycji w tej sprawie: http://www.petycje.internetowe.pl/

 

 

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.