Przebudowa ul. Stryjeńskich!

 

W wyniku głosowania w 2015 roku w ramach budżetu obywatelskiego, jako jeden z projektów do realizacji, został wybrany projekt Bezpieczne przejścia dla pieszych i pasy rowerowe na ul. Stryjeńskich.


Z początkiem lutego 2015 roku, została opublikowana koncepcja przebudowy ulicy Stryjeńskich, która ma zostać zrealizowana w tym roku przez Zarząd Dróg Miejskich. Projekt dotyczy fragmentu ulicy między ul. Płaskowickiej a ul. Przy Bażantarni.


Zakłada on zwężenie na tym odcinku jezdni do jednego pasa ruchu i wyznaczenie pasów rowerowych oraz miejsc postojowych. Ponadto ma być poprawione bezpieczeństwo przejść dla pieszych poprzez poszerzenie wysepek oraz uniemożliwienie wyprzedzania na pasach. W przedstawionej koncepcji pojawiła się też propozycja poprowadzenia ścieżek rowerowych na terenie parkingów wzdłuż ulicy Stryjeńskich oraz ewentualne rozebranie ogrodzeń miejsc postojowych.


W związku z tym, iż taka realizacja projektu wiąże się z dość gruntownymi zmianami w możliwości korzystania z ul. Stryjeńskich, postanowiliśmy zająć się tym tematem.


Zorganizowaliśmy spotkanie, które odbyło się 10 lutego o godzinie 19:00 w siedzibie Natolińskiego Ośrodka Kultury (ul. Na Uboczu 3). Zapraszamy do przeczytania relacji

 

Na prośbę mieszkańców, przygotowaliśmy również petycję internetową skierowaną do ZDM, CKSu i radnych Warszawy, wktórej proponujemy wstrzymanie przeprowadzenia tej inwestycji przynajmniej do czasu zakończenia budowy Południowej Obwodnicy Warszawy - www.petycje.internetowe.pl 

 

Dzięki naszej determinacji, na sesji 19 kwietnia Rada Dzielnicy Ursynów, podjęła stanowisko wzywające do wstrzymania tej inwestycji. 

 

Kolejne spotkanie z Zarządem Dróg Miejskich, odbyło się 26.04.2016 w Natolińskim Ośrodku Kultury o godz. 18.00. 

 

Wspólnymi siłami udało się doprowadzić do wstrzymania realizacji projektu - zapraszamy od obejrzenia filmiku na początku strony.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.