POW, czyli Południowa Obwodnica Warszawy

Od czasów budowy metra to największa inwestycja budowlana na Ursynowie. Podobnie jak kilkanaście lat temu budowa tunelu metra, tak również tym razem ogromny plac budowy podzieli na kilka lat sąsiadujące ze sobą osiedla. Dla mieszkańców rodzi to nie tylko problemy komunikacyjne, to także hałas dobiegający z budowy, zanieczyszczenia, obniżenie atrakcyjności mieszkań i lokali użytkowych na czas budowy. Lokalni przedsiębiorcy także będą musieli zmierzyć się z czekającymi ich chwilowymi trudnościami, w rozmowach i lokalnych mediach wciąż powraca kwestia bazarku „Na dołku” i jego tymczasowej lokalizacji. Także dla władz naszej dzielnicy będzie to wyzwanie organizacyjne.

Jako stowarzyszenie podjęliśmy się roli informatora i pośrednika w rozmowach władz z mieszkańcami. Naszym zadaniem jest informowanie mieszkańców o postępach budowy, na razie są to tylko kwestie administracyjne i formalne związane z podejmowanymi decyzjami. Medium pomagającym nam w dotarciu do mieszkańców jest nasz fanpage, natomiast w przyszłości będziemy organizować spotkania z mieszkańcami oraz konsultacje społeczne m.in. w kwestii zagospodarowania terenu nad tunelem.

Wszystkim zależy na tym, aby budowa została wykonana sprawnie, a wszelkie niedogodności dla mieszkańców zostały zminimalizowane. Może to być osiągnięte wyłącznie dzięki stałej współpracy władz, mieszkańców, GDDKiA oraz firm realizujących budowę POW.

Aby mieszkańcy naszej dzielnicy byli na bieżąco informowani o postępach prac w związku z budawą POW organizujemy spotkania, wydajemy biuletyn, który trafia do skrzynek pocztowych mieszkańców bloków bezpośrednio sąsiadujących z terenem budowy.

28 grudnia 2017 zostało wydane zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, co oznacza możliwość rozpoczęcia prac budowlanych.

Pod koniec lutego wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu, dotyczące także zmian tras autobusów:

 

 

Wszelkie pytania, wątpliwości odnośnie POW oraz chęć pomocy prosimy kierować poprzez nasz fanpage https://www.facebook.com/POWUrsynow/?fref=ts

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.