Łukasz Ciołko

Mieszkaniec Ursynowa i aktywny społecznik. Od 2015 roku członek zarządu Dzielnicy Ursynów,  odpowiedzialny za lokale komunalne, komunikację z mieszkańcami, budżet partycypacyjny oraz wydarzenia kulturalne.  Jako zastępca burmistrza jest organizatorem największych imprez dzielnicowych m.in. Dni Ursynowa czy Dnia Cichociemnych oraz pomysłodawcą wielu nowych cykli kulturalnych takich jak Tydzień Seniora, Ursynowski Kalejdoskop Teatralny, potańcówki, recitale fortepianowe w parkach czy bajki dla dzieci na trawie. W zarządzie Dzielnicy skutecznie dba o interesy mieszkańców.  Jest zaangażowany w budowę Centrum Kultury Ursynowa, montaż filtrów w tunelu POW, zapewnienie nowych miejsc parkingowych, budowę nowych żłobków i przedszkoli oraz rozbudowę ursynowskich szkół.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mój program dla Ursynowa: 

 

Przedłużenie linii 193 na ul. Kłobucką

 

Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił niedawno propozycję zamiany dotychczasowej linii 165 na przedłużoną linię 193. Uważamy, że mieszkańcy potrzebują  wygodnego połącznia zarówno ze stacją metra Służew jak i Wilanowska. Dlatego podejmiemy działania, aby przedłużyć linię 193 do ul. Kłobuckiej, ale przy  jednoczesnym zachowaniu linii 165. Będziemy także zbiegać o nową, bezpośrednią linię autobusową łączącą ul. Kłobucką z Wysokim Ursynowem.

   

Poprawa bezpieczeństwa i modernizacja ul. Kłobuckiej

 

Zarząd Dróg Miejskich odłożył w czasie realizację wybranych przez mieszkańców projektów zeszłorocznej edycji budżetu partycypacyjnego zasłaniając się planami modernizacji ul. Kłobuckiej. Niestety za deklaracją nie poszły żadne działania a w szczególności nie zapewniono finansowania tej inwestycji! Uzyskamy od Rady Miasta niezbędne na ten cel fundusze i doprowadzimy do modernizacji ul. Kłobuckiej wraz z budową bezpiecznego chodnika i pasa postojowego oraz sygnalizacji świetlnej na wysokości osiedla bloków komunalnych.
   
 

Stacje Veturilo wzdłuż ul. Puławskiej

Niebawem zakończy się budowa drogi rowerowej przy ul. Puławskiej. W kolejnym etapie chcemy wybudowania przynajmniej czterech stacji systemu rowerów miejskich – Veturilo. Proponujemy, aby stacje powstały przy skrzyżowaniach ul. Puławskiej z ul. Płaskowickiej, ul. Kajakową, ul. Pelikanów oraz ul. Karczunkowską. Stacje rowerów miejskich zlokalizowane przy ul. Puławskiej umożliwią szybkie poruszanie się po mieście i będą doskonałym uzupełnieniem komunikacji na Zielonym Ursynowie.
   
 

Pływalnia na działce przy ul. Kajakowej

Petycję w sprawie budowy pływalni na działce u zbiegu ul. Kajakowej z ul. Puławską podpisało 1 700 osób. Również zdecydowana większość mieszkańców biorących udział w konsultacjach społecznych ( 70%) opowiedziała się za budową w tym miejscu pływalni, wskazując, że byłby to obiekt bardzo potrzebny, dostępny dla różnych grup wiekowych i sprzyjający dbaniu o zdrowie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców uzyskamy od Rady Miasta niezbędne na ten cel fundusze i doprowadzimy do wybudowania na działce przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury pływalni wraz z towarzyszącymi funkcjami rekreacyjnymi.
   

Nadbudowa biblioteki przy ul. 6-go Sierpnia

Wypożyczalnia nr 34 przy ul. 6-go Sierpnia jest jedną z najstarszych placówek bibliotecznych w Warszawie, która pełni także funkcję kameralnego ośrodka kultury integrującego lokalne środowisko. Niestety na powierzchni 200 m kw. mieści się jedynie księgozbiór przeznaczony dla dorosłych czytelników. Chcemy wykorzystać istniejące możliwości techniczne budynku i poprzez jego nadbudowę uzyskać dodatkową powierzchnię, na której zorganizujemy odział biblioteki dla dzieci i młodzieży.
   

Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz melioracja

Znaczną część Zielonego Ursynowa dotyka problem braku kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej. Będziemy ściśle współpracować z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w celu przyspieszenia harmonogramu wykonywania kolejnych odcinków kanalizacji sanitarnej. Zadbamy także o budowę kanalizacji deszczowej na kolejnych ulicach oraz udrożnienie rowów i urządzeń melioracyjnych, aby skutecznie przeciwdziałać podtopieniom.

 Montaż filtrów na POW

Instalacja filtrów jest kluczowym wyzwaniem jakie obecnie stoi przed Ursynowem - bez nich nasze zdrowie będzie poważnie zagrożone! Zebraliśmy w tej sprawie 5000 podpisów, zorganizowaliśmy liczne happeningi i protesty oraz nagłośniliśmy temat w mediach Dopilnujemy, aby filtry zostały zamontowane, a sprawa nie ucichła.
   

1000 dodatkowych miejsc parkingowych

Na Ursynowie coraz trudniej znaleźć miejsca do parkowania. Jest to szczególnie odczuwalne na starszych osiedlach. Zadbamy o powstanie 1000 nowych miejsc postojowych poprzez wytyczenie nowych parkingów i przebudowę istniejących.
   

Lekcje w szkołach tylko na pierwszą zmianę 

Wiele ursynowskich szkół jest skazanych na dwuzmianowość. Nasze dzieci często zostają przez to do późnych godzin w szkołach, co często jest dużym utrudnieniem dla rodziców oraz barierą w rozwoju zainteresowań dzieciaków . Zadbamy o wprowadzenie zajęć w szkołach tylko na pierwszą zmianę i zlikwidujemy lekcje do późna!
   

  

 

 

 

 

 

 

 

  

  

  

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.