Stowarzyszenie Projekt Ursynów

Stowarzyszenie Projekt Ursynów powstało z potrzeby zrzeszenia aktywnych społecznie osób na Ursynowie. Jesteśmy lokalnym, bezpartyjnym stowarzyszeniem, które istnieje od 2016 roku. Obecnie reprezentuje nas 5 radnych w Radzie Dzielnicy Ursynów.

Ursynów Stolicą Warszawy

Jesteśmy grupą lokalnych proaktywistów, którzy dążą do tego, aby Ursynów uważany był za stolicę Warszawy, aby był przykładem dla pozostałych dzielnic i przyjaznym miejscem do życia i spędzania tu czasu.

U nas konkretne pomysły i rozmowy od razu przekształcają się w czyny, stąd pojawiają się kolejne projekty. Chcemy skutecznie działać na rzecz lokalnej społeczności, być blisko ludzi i poświęcać swój wolny czas. Skupiamy się nie tylko na rozwiązywaniu bieżących problemów, ale przede wszystkim na perspektywach i na rozwoju.

 

  • Mamy pomysły, jak uczynić Ursynów lepszym, ciekawszym, nowoczesnym i pełnym pozytywnej energii miejscem.

Nazwa stowarzyszenia wzięła się stąd, że działamy projektowo, realizując w ten sposób nasze zadania. Słuchamy potrzeb mieszkańców, rozmawiając z nimi i pytając, co możemy zrobić, aby byli jeszcze bardziej zadowoleni z miejsca swojego zamieszkania. Projektowy sposób pracy pozwala nam wspólnymi siłami wprowadzać w życie nasze pomysły. Może do nas dołączyć każdy, kto ma jakiś pomysł na swój projekt i potrzebuje pomocy w jego realizacji lub po prostu chciałby dołączyć się do naszych dotychczasowych działań.

Chcielibyśmy, aby Ursynów przestał być kojarzony ze stereotypową „sypialnią Warszawy”, czyli miejscem, w którym nic się nie dzieje, a anonimowi ludzie żyją w wielkich blokowiskach.

  • Nasza dzielnica już kończy fazę budowy i wkracza w następny etap życia - fazę rozwoju, którą mamy szansę wspólnie kreować.

Razem tworzymy Ursynów 2.0 - dzielnicę nowoczesną, pełną innowacji, pasji oraz kreatywności.

 

 

Jako Stowarzyszenie, jesteśmy zarejestrowani w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000597204.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.