Zachowanie miejsc parkingowych wzdłuż ul. Rosoła.

 

Dzięki naszej pracy i zaangażowaniu mieszkańców Kabat, udało się wywalczyć budowę 157 miesc parkingowych na Kabatach! Dziękujemy za Państwa zaangażowanie!

Odpowiedź na interpelację w sprawie miejsc parkingowych na Kabatach:

TUTAJ


Ursynów od lat domaga się połączenia z Wilanowem. Jako pierwsze powstanie połączenie ul. Nowokabacką. Niezależnie od tego jak oceniać tę inwestycję, wymaga ona poszerzenia ul. Rosoła na odcinku od ul. Jeżewskiego do ul. Wąwozowej, celem przyjęcia znacznego ruchu samochodowego.


W efekcie przebudowy zniknąć może aż 150 miejsc parkingowych! Już dziś sytuacja w tym rejonie Ursynowa jest trudna, albowiem w lipcu 2016 roku zakazano parkowania po północnej stronie ul. Jeżewskiego. Spowodowało to konieczność poszukiwania nowych miejsc parkingowych dla blisko 90 aut. Jeśli doliczyć do tego także te miejsca, które mają zniknąć, to okazuje się, że w krótkim czasie na Kabatach może wyparować aż 240 miejsc postojowych!


Popieramy rozbudowę ul. Rosoła. Chcemy jednak szukać możliwość na uratowanie choćby części miejsc parkingowych.


16 lutego 2017 roku zorganizowaliśmy spotkanie dla zainteresowanych mieszkańców Kabat, na którym stawiło się blisko 200 osób. Wśród nich mieszkańcy SMB Osiedle Kabaty, a także wspólnot mieszkaniowych przy ul. Jeżewskiego. Ich liczna obecność była dowodem na to, że likwidacja tak ogromnej liczby miejsc parkingowych może stać się poważnym problemem dla setek rodzin.


Nie zaprzestajemy naszych działań i staramy się wywrzeć wpływ na władze dzielnicy, szukając konstruktywnych rozwiązań problemu. Wierzymy, że razem z mieszkańcami znajdziemy wyjście z sytuacji.

 

Poniżej nagranie spotkania z 16 lutego 2017 roku.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.