Galeria Kabaty

 

W dniu 18.04.2017 na XXXVII sesji Rady Dzielnicy Ursynów, została podjęta uchwała, w której "Rada Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy wnioskuje do Rady m.st. Warszawy o jak najszybsze przystąpienie do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru Ursynów Południe-Kabaty (...) w części dotyczącej planowanego przez Tesco przedsięwzięcia polegającego na budowie zespołu usługowo-handlowego ..." 

 

Tutaj można pobrać Projekt Uchwały.

 

 

W marcu 2017 roku, inwestor tj. Kabaty Investments TESCO (Polska) Sp. z o.o. Sp. k., złożył po raz kolejny "Raport o oddziaływaniu na środowisko przedsięwzięcia polegającego na budowie Zespołu Usługowo-Handlowego wraz z infrastrukturą techniczną, zagospodarowaniem terenu oraz przebudową w zakresie układu drogowego." w Biurze Ochrony Środowiska m.st. Warszawy. Jest to pierwszy krok w kierunku budowy galerii handlowej na Kabatach (tzw. Galeria Kabaty). Jest to już kolejna próba uzyskania pozwolenia na budowę. Podobnie jak poprzednim razem będziemy wraz z mieszkańcami działać na rzecz zmniejszenia planowanej inwestycji. Uważamy, że przebudowa obecnego Tesco to dobry pomysł, ale nie zgadzamy się na inwestycję takiej skali (porównywalnej do Galerii Mokotów).

Wierzymy, że uda nam się doprowadzić do kompromisu z mieszkańcami, a w przypadku jego braku, do wstrzymania realizacji inwestycji. 

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.