Ekrany wzdłuż Puławskiej i Dolinki Służewieckiej

Mieszkańcy północnej części Ursynowa od lat zmagają się z hałasem dobiegającym od ulicy Puławskiej i Doliny Służewieckiej. Według badań akustycznych wykonanych w 2017 roku poziom hałasu przekracza aż o 10 dB normy hałasu ustalone przez Ministerstwo Środowiska. Tak duże przekroczenie norm wymaga podjęcia działań na rzecz obniżenia hałasu.

Postulujemy wybudowanie ekranów dźwiękochłonnych, które są porośnięte roślinnością. Takie rozwiązanie łączy skuteczność ochrony przed hałasem z przyjaznym dla krajobrazu wyglądem. Zastosowanie wiecznie zielonych roślin zapewni, że ekrany będą pokryte liśćmi również zimą.

Wystosowaliśmy petycję do Zarządu Dróg Miejskich, który nadzoruje te ulice, w której apelujemy o montaż ekranów wzdłuż ulicy Puławskiej na odcinku od Romera do skrzyżowania z Gintrowskiego
(Rzymowskiego) oraz wzdłuż Doliny Służewieckiej na ursynowskim odcinku. Petycję można podpisać na:

www.ursynow.internetowe.pl

Ponadto radny Kamil Orzeł (PROJEKT URSYNÓW) wystosował 14.09.2018 r. interpelację skierowaną do władz miasta, w której również apeluje o montaż ekologicznych ekranów dźwiękochłonnych.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.