Budżet partycypacyjny
Dzięki idei budżetu partycypacyjnego wszyscy mieszkańcy mają wpływ na to, w jaki sposób władze dzielnicy rozdysponują część przysługujących nam środków. Zgłaszając projekty do budżetu realnie decydujemy o tym, w co inwestować i co zostanie zmienione. Projekt może zgłosić każdy, nie musi to być osoba pełnoletnia, wystarczy przygotować dokumenty i przekonać jak największą ilość osób do zagłosowania.
W ubiegłej edycji budżetu partycypacyjnego mieszkańcy mogli głosować na 85 projektów, które pomyślnie przeszły weryfikację. W wyniku pracy projektodawców w 2016 roku na Ursynowie będzie nie tylko więcej drzew, kwiatów, poprawi się bezpieczeństwo pieszych na drodze, ale także będzie można bezpłatnie wziąć udział w lekcjach zumby czy w warsztatch z języka angielskiego. Dzięki temu, że dzielnica została podzielona na 4 obszary budżetowe, więcej projektów może zostać zrealizowanych.
W budżecie na rok 2017 dzielnica Ursynów ma do rozdysponowania kwotę 6 200 000,00 zł, a w jaki sposób zostaną one wykorzystane, zależy od nas wszystkich. Istotne jest to, aby przygotowując projekt pamiętać o tym, że w całości musi on być zrealizowany w danym roku budżetowym (czyli teraz w 2017) oraz że efekt realizacji projektu musi być dostępny dla ogóło mieszkańców.
Przygotowanie wniosku nie jest trudne, trzeba jedynie spełnić wszystkie formalności. Mimo wszystko nadal jest wielu mieszkańców, którzy mają sowje pomysły, jednak nie do końca wiedzą, jak zabrać się za napisanie wniosku. Dlatego wyszliśmy im z pomocą. Nasz zespół doświadczonych osób pomoże przygotować wniosek, podpowie, w jaki sposó powinien być skontruowany i co należy wziąć pod uwagę. Są to osoby, które w poprzednich edycjach budżetu partycypacyjnego albo same przygotowywały swoje projekty, albo były członkami dzielnicowego zespołu ds. budżetu partycypacyjnego.
Masz już swój pomysł, co chciałbyś zmienić w swoim otoczeniu? Przyjdź na nasze czwartowe spotkanie lub skontaktuj się z nami, wyjaśnimy, jak proste jest przygotowanie wniosku i pomożemy przygotować wystąpienie, aby wniosek przeszedł weryfikację dzielnicowego zespołu zajmującego się budżetem partycypacyjnym.